Dziś mamy:  03 / 05 / 2024 „Dużo, to nie znaczy dobrze, ale dobrze dużo znaczy”- Demostenes
Podróże z Flagą

Film z otwarcia wystawy "Podróże z flagą"

autor: M.Niwelt,data: 13-10-2016
Film z otwarcia wystawy

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który nakręciła uczennica klasy 1E Weronika Kowalczyk.

>> youtube.com/watch?v=miSCYuq7k4k

Wystawa "Podróże z flagą" - tylko do 30 września. Fotografie Pauliny i pana Zołotajkina zostały wyróżnione!

autor: M.Niwelt,data: 28-09-2016
Wystawa Jeszcze tylko dwa dni oglądać można naszą wystawę promującą Wrocław - Europejską Stolicę Kultury. 40 plansz z barwnymi zdjęciami wykonanymi przez uczniow i nauczycieli naszej szkoły ustawionych jest na ul. Świdnickiej przed Solpolem. Przyjdź podziwiać zdjęcia przysłane na wystawę z Francji, Austrii, Kanady i USA.

Otwarcie naszej wystawy "Podróże z flagą"

autor: M.Niwelt,data: 14-09-2016
Otwarcie naszej wystawy

16 września 2016 r. Dolnośląski Kurator Oświaty, pan Roman Kowalczyk i dyrektor "Siedemnastki", pani Małgorzata Iwankiewicz otworzyli naszą wystawę Podróże z flagą! 40 barwnych fotografii promujących Wrocław 2016 ESK można obejrzeć do końca września. Z przyjemnością informujemy, że 21 zdjęć to nasza fotorelacja z obozu naukowego "Włochy klasyczne".

autor: M.Niwelt,data: 15-06-2016
Podróże z flagą ESK

Nasz tegoroczny projekt edukacyjny "Włochy klasyczne" był wyjątkowy, gdyż zabraliśmy z sobą flagę i pakiet 60 papierowych chorągiewek z logo Wrocławia - Europejskiej Stolicy Kultury. Postanowiliśmy zrobić selfie/zdjęcia z flagą ESK na tle zabytków Italii i pozostawić chorągiewki w tych miejscach, promując nasz piękny Wrocław.

Obejrzyj zdjęcia autorstwa Kamili Bilińskiej>>

autor: M.Niwelt,data: 15-06-2016
Podróże z flagą ESK

W dniach 21-28 maja 2016 r. 42 uczniów naszej szkoły brało udział w obozie naukowym "Włochy klasyczne". Odwiedziliśmy miejsca ważne dla kultury i sztuki - Wenecję, Florencję, Watykan, Rzym starożytny i Asyż. Sześć dni intensywnej pracy nad projektami związanymi z architekturą renesansu i sztuką antyku zwieńczone zostały dniem wypoczynku i zabawy w parku rozrywki Mirabilandia.
Nasz tegoroczny projekt edukacyjny był wyjątkowy, gdyż postanowiliśmy zabrać ze sobą flagę i pakiet 60 papierowych chorągiewek z logo ESK z zamiarem pozostawienia ich w miejscach, które zwiedziliśmy. Początkowo zadania tego podjęło się siedmiu maturzystów, którzy robili sobie selfiez flagą na tle zabytków Italii. Wkrótce jednak pomysł podchwycili młodsi uczestnicy wyprawy i z niekłamaną dumą i entuzjazmem maszerowali z chorągiewkami wetkniętymi w plecaki, za paski czy w kapelusze. O zaszczyt niesienia flagi toczyły się boje. Tylko nielicznym udało się nosić logo naszego miasta – stolicy europejskiej kultury przewieszone przez ramię lub założone na plecy. Ten nietypowy pochód zawsze zwracał uwagę turystów, a my chętnie wyjaśnialiśmy obcokrajowcom nasz cel i zapraszaliśmy do odwiedzenia naszego rodzinnego miasta. Owoc naszych działań udokumentowaliśmy na zdjęciach, które pokażemy we Wrocławiu.

Ale to nie wszystko. Jedziemy z flagą dalej. Zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do podroży z flagą podczas wakacji.
Plan działania:
1/ Przyjdź do biblioteki szkolnej i weź chorągiewkę.
2/ Jedź na wakacje z chorągiewką.
3/ Zrób zdjęcie z chorągiewką na tle/selfie/ etc.
4/ Prześlij je mejlem na adres:
                                                                               podrozezflaga@gmail.com
5/ Na początku września 2016 r. Komisja do spraw podróży z flagą wybierze kilkadziesiąt zdjęć na wystawę, która odbędzie w rynku lub na placu Wolności.

Obóz naukowy WŁOCHY KLASYCZNE

autor: R. Konieczny,data: 07-06-2016
Obóz naukowy WŁOCHY KLASYCZNE W dniach 21 do 28 maja 2016 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami miała przyjemność uczestniczyć w obozie naukowym do Włoch. Podczas tej pełnej wrażeń wyprawy podziwialiśmy wspaniałe zabytki Wenecji, Florencji, Rzymu i Asyżu.

Szczegółowa relacja z pobytu we Włoszech pojawi się wkrótce na stronie internetowej szkoły w zakładce Obóz naukowy WŁOCHY KLASYCZNE oraz w gazetce szkolnej Cenzurce.